Friday , August 12 2022
Ballina / Amazing Albania (Faqe 11)

Amazing Albania

Ndizet atmosfera në Zvicër, lojtarët e kombëtares sipër tavolinave. Shiko për çfarë po festohet (Foto)

Në kampin e kombëtares shqiptare të futbollit duket se i kanë kaluar lajmet e hidhura për dëmtimin e Rei Manaj dhe Armando Sadikut. Lojtarët pasi kanë zhvilluar dy seancat e sotme stërvitore, në mbrëmje kanë gjetur pak kohë edhe për argëtim me njëri-tjetrin. Në ambientet e hotelit që qëndron kombëtarja …

Më shumë

Kjo nënë është hit botëror, por kur ta shihni birin e saj: Çfarë di bebja gjeni! (Video)

Nëna Kristy Ardo, nga Arizona, me fotografitë e veta të përditshme, videot dhe këshillat është bërë inspirim dhe motivim për shumë femra – se si, krahas obligimeve të shumta rreth shtëpisë dhe familjes, arrin të bëjë diçka edhe për veten, ndërkaq me atë rast të mos lërë anash fëmijët. E …

Më shumë

Filmi shqiptar ‘Home’ në konkurrencën zyrtare në St. Louis Film Festival

Filmi ‘Home’ nga More Raça me producent Sunaj Raça pas premierës botërore në ‘Raindance Film Fesitval’ i cili u mirëprit nga publiku londinez dhe me rastin e kësaj premiere, rreth filmit shkroi analizë edhe portali ‘The Critical Critic’ duke e cilësuar ‘Home’ si një dokument të rëndësishëm shoqëror dhe një …

Më shumë