Friday , July 1 2022
Ballina / Amazing Albania (Faqe 10)

Amazing Albania

Gjuriq e shpall “të pavlefshëm” Ligjin për Trepçën, Serbia i drejtohet OKB-së

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar se vendimi nga ana e institucioneve të Kosovës “për konfiskimin e ‘Trepçës’ janë të pavlefshme për qeverinë serbe, institucionet e saj, bizneset dhe qytetarët e Republikës së Serbisë”. Në konferencë për shtyp të mbajtur sot, e shtunë, …

Më shumë

De Biasi: Do të bëjmë gjithçka për t’ia vështirësuar jetën Spanjës dhe Italisë

Trajneri i kombëtares shqiptare, Giani De Biazi, thotë që pas fitores me Lihtenshtejnin ëndrra për t’u kualifikuar vazhdon. “Ëndrrat ndihmojnë për të jetuar më mirë, por kur kam parë klasifikimin kam buzëqeshur. Pas dy ndeshjesh nuk dua të them asgjë sepse jemi të parët falë një kalendari favorizues”, tha strategu italian për gazetën …

Më shumë

Torcida kroate planifikon ndërprerjen e ndeshjes Kosova-Kroacia! (Foto)

Mediat kroate janë zgjuar sot të alarmuar nga informatat e mbledhura për shkak të mundësisë së ndërprerjes së ndeshjes Kosova-Kroacia, që sipas Jutarnji Listit kroat, planifikohet nga grupi i tifozëve kroat, Torcida. “Nuk janë thashetheme, por informata që po mbledhim me punë dhe burime të ndryshme. Kur konfirmohen të gjitha …

Më shumë