Thursday , June 8 2023
Ballina / Amazing Albania

Amazing Albania

Nga Gjermania për të luftuar serbët në Kosovë, rrëfimi prekës i ish-luftëtares së UÇK-së: Isha 18-vjeçe dhe e papërgatitur, por isha e pakthyeshme!

Ish pjesëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Arlinda Kërçeli, mori rrugën nga mërgimi drejt atdheut pikërisht në ditët më të vështira të vendit. Ajo iu bashkua pjesëtarëve të UÇK-së që t’i shërbejë vendit. Arlinda për Radio Dukagjini rrëfeu historinë e saj tё dhimbjes, sakrificës e mbijetesës nё kohё lufte …

Më shumë

Deputetët kundër Ramës: Interperlancë urgjente në seancën e ardhshme parlamentare

Pavarësisht faktit që përfaqësojnë forca të ndryshme politike, mesa duket ata do të qëndrojnë sëbashku për të njëjtën kauzë. Ben Blushi, Vangjel Dule, Astrit Patozi, Nard Ndoka, Dashamir Shehi dhe Agron Duka ndajnë të njëjtin mendim për të kërkuar në interperlancë urgjente kreun e qeverisë Edi Rama. Interperlanca kërkohët për …

Më shumë

Befason këngëtarja kosovare: Kush është Hashim Thaçi, Isa Mustafa mos është valltare e videoklipeve!? (Video)

Shpetim Desku në show televiziv ‘nKosovë Show’ ka pasur të ftuar një person të veçantë. Në fakt, këngëtarja Anita Latifi, e cila jeton dhe vepron në Gjermani, ju është përgjigjur disa pyetjeve të moderatorit Desku. Në mes tjerash, Latifi i është përgjigjur edhe nëse e njeh presidentin kosovar, Hashim Thaçi …

Më shumë

E pranon gjatë transmetimit live, se e kishte përdhunuar dhe vrarë katërvjeçaren (Video)

Një burrë ka shokuar opinionin në Turqi, duke pranuar gjatë transmetimit live në televizion se kishte përdhunuar dhe më pas vrarë një vajzë katërvjeçare. Himmet Akturk ishte pajtuar që të jetë mysafir në një emision televiziv në Turqi, që ka për specialitet investigimin e dramave që ndodhin në familje, transmeton …

Më shumë