Wednesday , July 6 2022
Ballina / admin

admin

Si ta luftosh dembelizmin?

Dembelizmi, Si duhet luftuar ai? Kjo eshte pyestja qe shpeshhere i bejme vetes. Kush thotë se nuk ka pasur asnjëherë dëshirë të qëndrojë orë pa fund në shtrat, pa bërë asgjë, sigurisht është gënjeshtar. Të gjithë e ndiejnë herë pas here këtë nevojë. Por kur kjo gjendje bëhet kronike, atëherë …

Më shumë

Filluan aplikimet për konkursin e fotografisë “PreFoto”

Aplikimi për edicionin e gjashtë që mbahet në Preshevë, është i hapur deri më 20 Tetor 2016. Qyteti i Preshevës tash më mund të quhet nje vend takim për pasionantët e fotografisë artistike. Pas pesë edicioneve të sukseshme të konkursit ndërkombëtar të fotografisë artistike, “PreFoto”, kanë filluar aplikimet për edicionin …

Më shumë

Princi William duket “më i kujdesshëm” se Dukesha Kate, ndihmon plakun e rrëzuar (Video)

Duka i Kembrixhit reagoi menjëherë për të ndihmuar një funksionar të moshuar i cili u rrëzua në një trotuar të lagësht gjatë një vizite mbretërore në Essex, Angli. Jonathan Douglas-Hughes, zëvendës lord-toger i Essex, ra në shpinë derisa Princi William u prezantua me personalitetet e larta lokale në Akademinë Stewards …

Më shumë

Ja renditja e Shqipërisë në Grupin G (Foto)

Kombëtarja shqiptare arriti të fitojë 2-1 përballë Maqedonisë duke marrë në këtë mënyrë tre pikët e para në kualifikueset e Botërorit ‘Rusi 2018’. Shqipëria merr tre pikë të para ku së bashku me Italinë dhe Spanjën udhëheqin me pikë të plota Grupin G. Kujtojmë që goli i fitores për kuqezinjtë …

Më shumë