Wednesday , July 6 2022
Ballina / TEKNOLOGJI / Aplikacione / Aplikacioni Prisma tani punon edhe offline

Aplikacioni Prisma tani punon edhe offline

Prisma ka arritur sukses botëror këtë verë me lansimin e aplikacionit të tyre të filterëve artistik të fotografive.

Aplikacioni mundëson shëndrrimin e fotove të zakonshme në krijime shumë të bukura edhe atë në pak sekonda dhe me shumë pak mund.

“Sekreti” i Prisma-së është algoritmi i intelegjencës artificiale që i ripërpunon dhe i ri-vizaton fotot në disa stile të ndryshme. Për shkak të këtij algoritmi, aplikacionit i nevojitet procesim i ndërlikuar dhe lidhja në internet.

Tani, kjo do të ndryshojë pasiqë aplikacioni prej sot do të ketë një përditësim të ri që mundëson përpunimin e fotove edhe pa internet.

Aplikacioni do të punojë si më parë, megjithatë, internet do të ju duhet për të shkarkuar stile të reja.

Deri së fundmi, vetëm 60 për qind e stileve kanë punuar offline. Pjesa tjetër e aplikacionit do të hyjë në versionin pa internet deri në fund të këtij muaji.

Shiko më shum

Twitter në krizë, largon njerëz nga puna?

Duke mos arritur të shesë veten, rrjeti social Twitter është duke planifikuar për të zvogëluar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *